Hvorfor blive medlem?

  • Vi tror der er rigtig mange, ligesom os, der går ind for en klimarigtig og bæredygtig livsstil, men har svært ved at se, hvad man selv kan gøre og sammen med hvem? Måske har du stor viden eller gode ideer der kan komme i spil.
  • I fællesskab kan vi bidrage til at vores by bliver mere bæredygtig, sund og grøn at bo i – og selv blive klogere på hvad det bæredygtige liv i hverdagen vil blive i det 21 århundrede.

Hvis du er interesseret i det bæredygtig liv og gerne vil lade dig inspirere, så bliv medlem. 

  • Du vil gerne ændre noget i hverdagen, men synes ikke det betyder noget, hvad en enkelt person eller familie gør i dagligdagen.
  • Du kan komme med ideer eller blot lytte til indlæg og debatter til salonaftener, workshops eller lade dig inspirere af musik og kunst. Alt sammen noget der gør os klogere på det fremtidige bæredygtige liv
Bliv medlem